کابل افشان لاستیکی که از شکم نهنگ خارج شد

این مطالعه یک برنامه طراحی کاربردی مبتنی بر رایانه برای یک شبکه کابل برق و کابل افشان لاستیکی به نام «واسط کاربری گرافیکی کابل‌های برق» (PCGUI) ارائه می‌کند.

این برنامه عمدتاً برای آموزش آکادمیک، مشاور طراحان برق، مهندسین اولیه و پرسنل فنی با کد منبع باز و رابط کاربری ساده است.

PCGUI به عنوان یک برنامه انتخاب کابل با ولتاژ پایین/متوسط، بخش مهمی از طراحی هر سیستم الکتریکی، از جمله روش های تحلیلی مختلف و پیچیده بر اساس استانداردهای بین المللی مختلف (“IEEE، IEC، BS، NEC، NPFA 70، و استانداردهای محلی کاربردی کشور.”).

یک برنامه MATLAB PCGUI روش جدیدی را برای تجزیه و تحلیل و شناسایی طراحی کابل بهینه شده بسته به تعداد زیادی فایل اسکریپت MATLAB و داده های مناسب برای عوامل و شرایط مختلف ارائه می دهد.

این عوامل و شرایط شامل نوع عایق، ضریب دما، ضریب گروه بندی، افت ولتاژ پذیرفته شده، هزینه طول عمر کابل و … می باشد.

PCGUI به راحتی با کمترین زحمت انجام می شود و طراحی سریع و اقتصادی را با دقت بسیار بالا از طریق مراحل ورودی دستی محدود ارائه می دهد.

پس از اجرای برنامه، نتایج به‌دست‌آمده شامل طراحی کامل کابل اقتصادی، رتبه و نوع استاندارد قطع کننده مدار، بارگذاری واقعی کابل، افت ولتاژ واقعی و سطح مقطع کابل اولیه و اقتصادی‌ترین سطح مقطع کابل «CSA» خواهد بود.

بر اساس تحلیل هزینه

کابل‌های الکتریکی یک جزء ضروری در سیستم‌های قدرت الکتریکی هستند و انتخاب مناسب نوع کابل مناسب به دو عنصر ساختاری اصلی کابل بستگی دارد: هادی‌ها و عایق‌ها.

کابل ها قطعات الکتریکی پرهزینه ای هستند، اما به دلایل ایمنی در مناطق شهری در مقایسه با خطوط هوایی ارجحیت دارند. تلفات برق ناشی از غلاف فلزی، موتور رلوکتانس سنکرون در ایستگاه پمپاژ زره، هیسترزیس و تلفات هادی مهم است که در نظر گرفته شود. این تلفات باعث می شود که حرارت در معرض خرابی کابل قرار گیرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.