سویشرت زنانه زیپ دار که در لباسشویی چروک نمی خورد

به دلایل نادرست، توجه رسانه ها دوباره بر روی هودی در سال 2012 متمرکز شد، زمانی که ترایون بنجامین مارتین توسط جورج زیمرمن در سن 17 سالگی توسط اسلحه گرم کشته شد.

بعد از آن هودی ها و سویشرت هایی مثل سویشرت زنانه زیپ دار و انواع مختلف آن به عنوان یکی از مهمترین نمادها برای حمایت از ماتین تبدیل شد.

در غروب 26 فوریه، این نوجوان آفریقایی آمریکایی تبار در راه بازگشت به خانه نامزد پدرش در سنفورد، فلوریدا بود. زیمرمن، یکی از اعضای دیده بان جامعه، مارتین را دید و او را به عنوان مظنون به پلیس گزارش داد. چند لحظه بعد مشاجره در گرفت و زیمرمن به قفسه سینه مارتین شلیک کرد.

زیمرمن در جریان این برخورد مجروح شد و ادعا کرد که برای دفاع از خود عمل کرده است، به همین دلیل در ابتدا به هیچ جرمی متهم نشد.

پلیس گفت هیچ مدرکی برای رد ادعای دفاع شخصی وی وجود ندارد و قوانین فلوریدا بایستید به پلیس اجازه دستگیری یا حتی طرح هر نوع اتهام جنایی را نمی داد.

پس از اینکه رسانه های ملی و بین المللی این حادثه را مطرح کردند، زیمرمن در نهایت محاکمه شد: با این حال، در نهایت هیئت منصفه او را در قتل عمد و قتل درجه دو در جولای 2013 بی گناه تشخیص داد.

پس از مرگ مارتین، تظاهرات، راهپیمایی ها و اعتراضات در سراسر ایالات متحده برگزار شد. به دنبال آن یک بحث ملی در مورد مشخصات نژادپرستانه و قوانین ایستادگی صورت گرفت.

یکی از راهپیمایی‌های بزرگ‌تر، به‌اصطلاح راهپیمایی میلیونی هودی، با الهام از سبک لباس پوشیدن ترایون، در ۲۱ مارس در میدان یونیون در منهتن، شهر نیویورک برگزار شد.

مردم برای نشان دادن حمایت خود از مارتین و مخالفت با چهره‌ای که علیه نوجوانان غیرسفیدپوست در هودی‌ها استفاده می‌شود، هود می‌پوشیدند.

این روزها دنیای مد بدون هودی نمادین که دیگر به عنوان یک لباس کاملاً سرکش که فرهنگ هیپ هاپ دهه‌های 70 و 80 را تجسم می‌بخشد، پوشیده نمی‌شود.

در عوض، می‌توانید پلیور کلاهدار را ببینید که در تمام گروه‌های سنی و طبقات اجتماعی پوشیده شده است. اکنون این یک لباس همه کاره است که حتی اگر به روشی خاص پوشیده شود، می تواند تا حدودی پیچیده و شهری به نظر برسد.

با این وجود، مرگ ترایون مارتین تاکید می کند که تاریخ طولانی هودی چقدر مرتبط و شدید بوده و هنوز هم هست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.