رب انار جادویی با خاصیت کاهش وزن 200 گرم در هر ساعت!

به اصطلاح رب انار شربتی بر پایه آن استآب انار، نه ملاس نیشکر. این کاهش آب حاصل از میوه انواع خاصی از انار است. مایع را می گذاریم تا تبخیر شود تا مایعی غلیظ، چسبناک و قرمز تیره تشکیل شود.

رب انار بیشتر در فسنجان ایرانی، پلو ترکی و سالاتاسی چوبان استفاده می شود. در عربی به آن dibs rumman، در ترکی nar ekşisi و در آذربایجانی narşərab می گویند.

سال ها پیش، در سفری به ترکیه، به وجود چیزی که Dibs el roummane (یا rummane، roumman) یا رب انار نامیده می شود، کشف کردم.

و راهی از طعم ها بر من آشکار شد! بنابراین یاد گرفتم که از طعم شیرین این آبمیوه یا شربت که در خاورمیانه برای طعم دادن به خورش ها یا سایر غذاهای گوشتی استفاده می شود، قدردانی کنم.

وقتی رب انار را در سوپرمارکت پیدا نکردم، تصمیم گرفتم خودم آن را تهیه کنم و ماریتوزو سال هاست که نمی تواند بدون آن کار کند. من بهتون میگم که چیه و طرز تهیه اش رو میگم چون تو ریزوتو با انار لاکی استفاده کردم!

رب انار چیست؟

بنابراین Dibs el roummane یک شربت غلیظ انار با طعم ترش است که می توانید به جای لیمو یا سرکه در سس سالاد از آن استفاده کنید.

به عنوان مثال، فکر کنید که انار یکی از نمادهای اصلی آفرودیت، الهه یونانی عشق بود! طبق باورهای باستانی، در واقع آب انار باعث افزایش باروری و میل جنسی می شود.

POM Wonderful تولیدکننده نوشیدنی و رب انار، کمپین تبلیغاتی نسبتاً پرخطری را در مورد فواید آب انار برای سلامتی انجام داده است.

از سپتامبر 2010، این شرکت موضوع یک شکایت تبلیغاتی دروغین از کمیسیون تجارت فدرال (FTC) بوده است.

در ماه مه 2012، قاضی اداری برای برخی اتهامات، اما بر اساس ضمنی و نه صریح، نظر حمایتی صادر کرد.

با این حال، اقدام تجاری POM Wonderful در سراسر دادگاه منطقه ای ایالات متحده از 23 می 2012 به حالت تعلیق درآمد.

این نشان می دهد که آب انار هنوز توسط جامعه علمی به عنوان یک غذای رایج و نه نوعی دارو یا محصول معجزه آسا در نظر گرفته می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.