خطر راه رفتن با جوراب

پیشرفت‌های جوراب زنانه شیک تکنولوژیکی در بیومکانیک امکان‌هایی را برای تخمین عینی ناتوانی‌های راه رفتن مانند سینماتیک مفاصل، سینتیک و الگوهای فعال‌سازی ماهیچه‌ها در طول راه رفتن ارائه می‌دهد.
دستگاه‌های پوشیدنی بی‌سیم غیرتهاجمی برای ثبت الکترومیوگرافی سطحی و سینماتیک به صورت تجاری در دسترس هستند.
 این دستگاه ها جیوه در تلویزیون توشیبا را می توان بر اساس نیازهای بالینی در قسمت های مختلف بدن قرار داد و قابلیت اندازه گیری کیفیت راه رفتن را در محیط های روزمره دارد. به عنوان مثال، دستگاه های نصب شده بر روی کمربند به طور معمول در محیط بالینی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا اطلاعاتی در مورد پارامترهای راه رفتن مانند سرعت و سرعت ارائه می دهند.
نتایج این تکنیک‌های ساده با تجهیزات آزمایشگاهی پیچیده‌تر مورد استفاده در محیط تحقیق بسیار سازگار است.
با این حال، برای افراد مبتلا به ام اس، شرایط ایده آلی که در آن راه رفتن باید آزمایش شود، باید بهتر بررسی شود.
اگرچه چاقو شکاری برای یکی از پرکاربردترین تست‌های راه رفتن، تست راه رفتن 25 پا، استفاده از کفش‌های راحت توصیه می‌شود، اما در محیط بالینی مشاهده الگوهای راه رفتن بدون کفش به منظور درک بهتر ناهنجاری‌های ظریف در مچ پا یا انگشت پا می‌تواند مفید باشد.
حرکات، و به منظور کاهش تغییرپذیری در ارزیابی های طولی به دلیل تغییر کفش حتی در محیط های تحقیقاتی، پارامترهای راه رفتن در حین راه رفتن با پای برهنه جمع آوری می شوند.
گاهی اوقات قیمت دستگاه لیوان کاغذی وضعیت پابرهنه به طور کامل به دست نمی‌آید و به بیمار اجازه می‌دهند برای راحتی بهتر جوراب بپوشند.
با این حال، راه رفتن با پوشیدن جوراب ممکن است خطرناک باشد.
راه رفتن با جوراب بدون کفش یا با دمپایی بدون کفی با افتادن در زنان همراه است .
پابرهنه بودن یا پوشیدن جوراب بدون کفش نیز ممکن است خطر افتادن در اثر لیز خوردن یا ضربه ناشی از تماس غیرمنتظره را افزایش دهد. افراد مسن که پابرهنه می‌شوند، جوراب بدون کفش می‌پوشند یا دمپایی می‌پوشند، خطر آسیب‌های جدی در خانه به دلیل زمین خوردن را افزایش می‌دهند.
سقوط یکی از علل شایع آسیب در افراد مبتلا به ام اس است. شرح داده شده است که 50 درصد بیماران در یک دوره 3 ماهه سقوط می کنند . راه رفتن در شرایط سخت تر، مانند در حین بارهای شناختی، عملکرد حرکتی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.
بدتر شدن راه رفتن در طول یک موقعیت کاری دوگانه نیز با افزایش خطر زمین خوردن در افراد مبتلا به ام اس همراه است. هدف مطالعه حاضر بررسی این موضوع بود که آیا راه رفتن با جوراب ممکن است با بدتر شدن عملکرد راه رفتن در افراد مبتلا به ام اس پیشرونده (PwPMS) مرتبط باشد، مشابه آنچه قبلاً برای بار شناختی توضیح داده شد.
 • منابع:
  1. The Danger of Walking with Socks
 • تبلیغات: 
  1. استفاده از کنسانتره آهن به عنوان کود برای گیاهان!
  2. زنی که با معشوقه اش اموال شوهرش را بالاکشید!
  3. تعیین کننده مد لباس یک پیرزن 100ساله است!
  4. ریمل هایی که باعث تغییر رنگ دائمی مژه ها می شوند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.