بتاکاروتن می سازد هر نوع برنجی سطح جهان

برنج طلایی به هر نوع برنجی گفته برنج دودی هاشمی می شود که بتاکاروتن می سازد و به این ترتیب رنگ برنج زرد (طلایی) می شود. این به عنوان یک مداخله اضافی برای کمبود ویتامین A ایجاد شد.

این کمبود غذایی مهمترین عامل نابینایی دوران کودکی و همچنین بزرگترین قاتل کودکان زیر 5 سال در سطح جهان است. برنج سفید حاوی بتاکاروتن و ویتامین A نیست. کمبود ویتامین A در کشورهایی که برنج اصلی ترین رژیم غذایی است رایج است.

فناوری برنج طلایی، با افزودن دو ژن به برنج سفید در سال 2004، توسط مخترعان آن برای استفاده در کشورهای در حال توسعه به عنوان مداخله اضافی در برابر کمبود ویتامین A اهدا شد.

هنگامی که برنج طلایی برای استفاده در برنج دودی شمال یک کشور تأیید شود، دولت آن کشور تصمیم خواهد گرفت که رشد محصول برای محیط زیست بی خطر است و مصرف آن برای انسان و حیوانات بی خطر است.

انتظار می رود مصرف منظم برنج طلایی برنج دودی دم سیاه توسط مردم، با گذشت زمان، با کاهش موارد نابینایی جزئی یا کامل، و کاهش مرگ و میر قابل پیشگیری، به ویژه کودکان و مادران، فواید سلامتی را به همراه داشته باشد.

هر مقدار مصرف روزانه برنج سفید را می توان با مصرف برنج طلایی جایگزین کرد بدون اینکه اثر بدی داشته باشد. این سند نشان می دهد که چگونه مردم می توانند خود را سازماندهی کنند تا در پذیرش برنج طلایی برای رشد و مصرف توسط جمعیت در کشورشان مشارکت کنند.

بدون پذیرش، برنج طلایی نمی تواند مداخله ای برای کمبود ویتامین A، که یک مشکل عمده بهداشت عمومی است، باشد. هر مقدار مصرف روزانه برنج سفید را می توان با مصرف برنج طلایی جایگزین کرد بدون اینکه اثر بدی داشته باشد.

این سند نشان می دهد که برنج دودی هاشمی گلستان چگونه مردم می توانند خود را سازماندهی کنند تا در پذیرش برنج طلایی برای رشد و مصرف توسط جمعیت در کشورشان مشارکت کنند. بدون پذیرش، برنج طلایی نمی تواند مداخله ای برای کمبود ویتامین A، که یک مشکل عمده بهداشت عمومی است، باشد.

 • منابع:
  1. Golden Rice: instructions for use
 • تبلیغات: 
  1. دباغی پوست برای تولید چرم با کیفیت
  2. تنوع پارچه در فصول مختلف سال
  3. مطالبی راجع به خرما که نمی دانستید
  4. روشی برای شستشوی لکه قیر روی خودرو با لیمو!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.