افراد بیکار به دنبال نخود شکسته باشند!!

انواع نخود دارای ارزش غذایی بی شماری می باش د که در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم:

فسفر: نخود آب پز منبع خوبی از فسفر است در حالی که آرد نخود منبع خوبی است. فسفر بعد از کلسیم دومین ماده معدنی فراوان در بدن است.

نخودها از جمله نخود شکسته نقش اساسی در شکل گیری و حفظ استخوان ها و دندان های سالم دارد. علاوه بر این، از جمله در رشد و بازسازی بافت ها شرکت می کند و به حفظ pH طبیعی خون کمک می کند. در نهایت، فسفر یکی از اجزای تشکیل دهنده غشای سلولی است.

آهن: نخود پخته منبع عالی آهن برای مردان و منبعی برای زنان است که نیازهای آنها متفاوت است. به نوبه خود، آرد نخود یک منبع است.

هر سلول بدن حاوی آهن است. این ماده معدنی برای انتقال اکسیژن و تشکیل گلبول های قرمز در خون ضروری است. همچنین در تولید سلول های جدید، هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی (پیام رسان در تکانه های عصبی) نقش دارد.

روی: نخود آب پز منبع خوبی از روی برای خانم ها و منبع خوبی برای آقایان است که نیاز آنها متفاوت است. آرد نخود یک منبع است.

روی به ویژه در واکنش های ایمنی، تولید مواد ژنتیکی، درک طعم، بهبود زخم ها و رشد جنین شرکت می کند. همچنین با جنسیت و هورمون های تیروئید تداخل دارد. در پانکراس، در سنتز (تولید)، ذخیره سازی و آزادسازی انسولین همکاری می کند.

منیزیم: نخود پخته شده و آرد نخودچی منابع منیزیم هستند. منیزیم در رشد استخوان ها، ساخت پروتئین ها، فعالیت های آنزیمی، انقباض ماهیچه ها، سلامت دندان ها و عملکرد سیستم ایمنی بدن شرکت می کند. همچنین در متابولیسم انرژی و در انتقال تکانه های عصبی نقش دارد.

پتاسیم: نخود پخته منبع پتاسیم است. در بدن، پتاسیم برای متعادل کردن pH خون و تحریک تولید اسید کلریدریک توسط معده و در نتیجه به هضم غذا استفاده می شود. علاوه بر این، انقباض ماهیچه ها از جمله قلب را تسهیل می کند و در انتقال تکانه های عصبی شرکت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.