از کمک چای 500 گرمی گوزل به عملکرد روده متحیر می شوید

چای نوعی نوشیدنی است که از جوشاندن یا جوشاندن برگ ها ، گل ها ، ریشه ها، ساقه ها ، پوسته ها ، دانه های گیاهان مختلف به دست می آید.

چای 500 گرمی گوزل سیاه که پرمصرف ترین نوشیدنی در ترکیه است، نوشیدنی مورد علاقه بسیاری از افراد برای صبحانه و بعد از غذا است. حتی معتادان هم هستند. وقتی چای سیاه به مقدار مناسب مصرف شود، فواید زیادی دارد.

روزانه 2.45 میلیون فنجان چای سیاه در ترکیه مصرف می شود. مصرف سالانه چای برای هر نفر 3 کیلوگرم است. این مقدار برای هر نفر معادل 1240 لیوان است. علاوه بر این، چایی که به درستی دم کرده و در حد اعتدال نوشیده شود، سهم مهمی در سلامتی دارد.

بر اساس مطالعات، چای سیاه به سلامت قلب کمک می کند. به لطف فلانویدهای موجود در چای سیاه، خطرات قلبی عروقی 68 درصد کمتر است.

علاوه بر این، کاتچین ها و تافلاوین های موجود در چای از تکثیر سلول های سرطانی بدون مهار رشد طبیعی سلول ها جلوگیری می کنند.

پلی فنول های چای و چای به دلیل خواص ضد باکتریایی و بازدارندگی رشد باکتری، از سیستم ایمنی قوی حمایت می کنند.

چای به لطف محتوای کافئین موجود در آن، نه تنها به جریان خون کمک می کند، بلکه از عملکرد مغز نیز پشتیبانی می کند. بر اساس مطالعات اخیر، کاتچین و کافئین بر وزن بدن و مصرف انرژی تأثیر دارند.

کافئین ترموژنز را تحریک می کند و باعث اکسیداسیون چربی در افراد می شود. فیتوکمیکال‌های موجود در چای سیاه از تقویت استخوان‌ها حمایت می‌کنند و به تراکم استخوان کمک می‌کنند.

یک فنجان چای حاوی 50-70 میلی گرم پتاسیم و 0.10-0.12 میلی گرم فلوئور است. همچنین سرشار از منگنز است. یک لیوان به طور متوسط ​​حاوی 0.1-0.3 میلی گرم منگنز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.