ادعای جدید دعانویسان: با چادر نماز آستین دار بخت شما را باز می کنیم

دایره المعارف یهودیا شال نماز را اینگونه توصیف می کند: مانتویی مستطیل شکل که شبیه پتو بود و در دوران باستان توسط مردان پوشیده می شد. همچنین، معمولاً سفید است و از پشم، پنبه یا ابریشم ساخته می شود.

از انواع لباس نماز چادر نماز آستین دار است که به دلیل داشتن آستین استفاده از آن بسیار آسان می باشد.

به طور سنتی تالیت از پشم یا کتان ساخته می‌شود، بر اساس این درک که اشاره به «لباس» در کتاب مقدس در رابطه با میتزوه به طور خاص به لباس‌های پشمی و کتان اشاره دارد.

اگرچه گاهی از مواد دیگری استفاده می شود، اما بحث به نتیجه ای نرسیده است و بسیاری، به ویژه در میان ارتدکس ها، پشم را ترجیح می دهند که مورد قبول همه مراجع است.

همچنین در مورد تلیت مخلوط پشم و کتان بحث وجود دارد، زیرا انجیل کلایم شاتنز را ممنوع کرده است در هم تنیدن پشم و کتان با هم، به استثنای دو مورد، لباس‌های کاهنیم و تزیتزیت.

در مورد تزیت، شزل حکیمان تنها زمانی اجازه می‌دهند که از نخ‌های پشمی و کتان پشت سر هم استفاده شود که تکهلت واقعی باشد.

در دسترس است، در حالی که منابع کابالیست با تشویق به عمل آن را یک گام فراتر می برند.

طبق دستور کتاب مقدس، یک نخ آبی در tzitzit گنجانده شده است. با این حال، برای قرن‌های متمادی پس از تبعید قوم یهودی از سرزمین اسرائیل، tzitzit بدون حاشیه تکل پوشیده شده است، اگرچه در صد سال گذشته چیزی شبیه به بازگشت وجود داشته است.

از نظر قرآن، زن و مرد باید در طول زندگی خود به گونه ای لباس بپوشند که حلال باشد. بر اساس دیدگاه سنتی در اسلام اهل سنت، مردان باید از ناف تا زانو بپوشند، اما زنان باید همه چیز را بپوشانند به جز دست و صورت.

خداوند در سوره 33 سوره احزاب آیه 59 قرآن کریم می فرماید:

ای پیامبر، زنان و دخترانت و زنان با ایمان را امر کن که جامه های بیرونی خود را بر تن خود بیندازند. انتظار می رود که آنها به این ترتیب شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند. خداوند بسیار آمرزنده و مهربان است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.